13.02.2022

Konkretne wybory przynoszą zawsze konsekwencje. Jezus łagodzi skutki złych wyborów.

VI Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy niedzielę przygotowującą do Misji Świętych. Z posługą Słowa i zaproszeniem do wspólnej modlitwy w intencji naszego dobrego przygotowania do Misji gościmy O. Przemysława Ilskiego – Redemptorystę.
 3. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 4. W czwartek, 17 lutego będziemy przeżywać dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Msza Św. w Błotach o godz. 9:00 i wspólnotowa Adoracja do godz. 11:45 zakończona błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. W Dobrzyniu o godz. 12:00 i wspólnotowa Adoracja do godz. 14:45 zakończona błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. W Szydłowicach od godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Adoracji o g. 17:00 i Msza Św. na zakończenie dnia Adoracji. Proszę Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną Ojca Pio, aby się podzieliły i adorowały Pana Jezusa w swoich miejscowościach. Zapraszam Parafian we wszystkich miejscowościach, ministrantów, dzieci komunijne, młodzież do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Intencja modlitewna na miesiąc luty: W intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misje i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.
 6. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 7. Pamiętajmy by w modlitwie prosić o pokój, aby nie doszło do wojny. Aby udało się obecne napięcia załatwić drogą pokojową.
 8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 9. W tym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie kościołów prosimy następujących parafian:
  * w Szydłowicach: Elwira i Bogdan Paproccy, Kazimierz i Wiesław Dorociak, Teresa i Józef Preis, Anna i Michał Muszak, Beata i Andrzej Gajda,
  * w Dobrzyniu: Halina Jaśkiewicz, Małgorzata i Jarosław Troczyńscy, Krystyna Durzańska, Waldemar Rawski, Czesława Kowalska, Urszula Jankowska,
  * w Błotach: Justyna i Paweł Kowalczyk, Marta i Mieczysław Jankowscy.
 10. Pragnę zaprosić wszystkich parafian do udziału w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy”. W środę 16 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościołach do godz. 10:00.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
 12. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz tygodnia.
 13. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Alfred Preis, (l. 87, sybirak), śp. Krzysztof Poznański, (l. 68, kościelny w Szydłowicach, pogrzeb planowany na środę w Szydłowicach), śp. Roman Łupkowski, (l. 67, Leśna Woda).
  Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.