04.03.2018

10 najważniejszych zdań i 3 kluczowe dni. Moc, która daje życie wieczne

III Niedziela przygotowania paschalnego

1. Dziś trzecia niedziela Przygotowania Paschalnego, pierwsza niedziela m-ca, wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Róż Różańcowych. Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Wszystkich parafian zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach, GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach, na zakończenie Mszy Św., GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

3. Podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa jest zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościołów i za złożone przez nie ofiary w tym tygodniu.

4. W środę i czwartek zapraszam na spotkanie wszystkich członków Grupy Odnowy w naszej parafii o godz. 18:00 na plebani.

5. Sesja dla współpracowników duszpasterskich i wszystkich zainteresowanych tematem „ZNACZENIE I ZASADY KOMUNIKACJI W BUDOWANIU WSPÓLNOTY RODZINNEJ I PARAFIALNEJ” odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy. Zapraszam Grupę Odnowy, wszystkich posłańców i zainteresowanych. Info na plakatach.

6. W czwartek, 8 marca zapraszam do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 17:00 w Dobrzyniu.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za tydzień w IV niedzielę Przygotowania Paschalnego. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

8. Od dzisiaj CARITAS zaprasza nas, by poprzez zakupienie Baranka wielkanocnego z białej czekolady (cena 6 zł) wspomóc działalność charytatywną.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Różaniec.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Dawid Przyszlak, kawaler, zam. w Brzegu, św. Mikołaja i Patrycja Dorota Parkoła, panna, zam. w Dobrzyniu – zapowiedź trzecia: Mieczysław Jankowski, kawaler, zam. w Bąkowie, par. Kucharzowice i Marta Król, panna, zam. w Błotach – zapowiedź druga.

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i sobotę.

12. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!