11.12.2016

baner_iina

Pustynia nie jest wymarzonym miejscem do życia, ale jest jednym z ulubionych miejsc działania Pana Boga: z racji braku elementarnych rzeczy wszystko wydaje się niezwykłym darem. Jan Chrzciciel sam odchodzi na pustynię. Podobnie jest w naszym życiu: najczęściej powodem bycia na pustyni jest jakieś trudne doświadczenie, ciemność, cierpienie; ale to właśnie wtedy najpiękniej widać Boże działanie, kiedy Pan zamienia „pustynię na pojezierze, a wyschniętą ziemię na wodotryski”, gdy sadzi na stepie cudowne drzewa; a wszystko po to, żeby Twoje serce nauczyło się, że „ręka Pana to uczyniła”

III Niedziela Adwentu – Gaudete – Radujcie się!

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

2. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”. Posługę Słowa w czasie rekolekcji będzie pełnił Stanisław Zając. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty ks. Stanisława i księży spowiedników.

3. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 r. Pamiętamy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecamy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

4. W minioną niedzielę podczas zbiórki do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zebraliśmy kwotę 632,80 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. Wszystkich parafian: dzieci – z lampionami! – młodzież i dorosłych zapraszam do udziału w roratach, sprawowanych w naszych kościołach w dni powszednie adwentu. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przez zakup świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wsparli potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osoby starsze i samotne.

6. Dzisiaj do rodzin w Szydłowicach przedstawiciele rady Parafialnej zaniosą pobłogosławione w kościele opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary jakie są składane z tej racji, które przeznaczam w całości na renowację konserwatorską krzyża (znajduje się nad tabernakulum) z kościoła w Szydłowicach.

7. W niedziele adwentowe zapraszam do kościoła parafialnego na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00.

8. Spotkania grupy Odnowy i Ewangelizacji Parafii dziś o godz. 16:00, a w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św.

9. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w tylko sobotę od 17:00 do 17:30.

10. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

11 Na niedzielną lekturę polecam nowy nr Gościa i grudniowy nr Nowego Życia.

12. W piątek odeszła do wieczności śp. Czesława Hładij z Błot. Pogrzeb odbędzie w poniedziałek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionych rekolekcji.

14. Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu zaprasza na wycieczkę do Krakowa na wystawę Szopek Krakowskich. Wyjazd 17 grudnia 2016 r. w sobotę o godz. 7:00, powrót wieczorem ok. godz. 20:00. Koszt wyjazdu to 90 zł. od osoby, (w tym przejazd autokarem + bilet wstępu do muzeum na wystawę szopek krakowskich). Mamy jeszcze 15 wolnych miejsc. Zapisy w szkole w Dobrzyniu u p. Renaty Wadówki. Serdecznie zapraszam.

baner_iiina_kwitnaca-pustynia

Kwitnąca pustynia judzka