16.10.2016

baner_xxixnz

Jak długo Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, Izrael miał przewagę. Gdy zaś ręce opuszczał, miał przewagę Amalekita.
Modlitwa to bitwa, to prawdziwa walka, od której wszystko zależy.
Lecz pamiętaj, że modlitwa to walka razem.

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Zapraszam każdego dnia o godz. 17:00, a w niedzielę pół godziny przed Mszą Św. do wspólnego odmawiania różańca.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

3. W środę 19 października liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki patrona pracujących. Po Mszy św. i różańcu w Błotach możliwość ucałowania relikwii bł. Jerzego.

4. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Po Mszy św. i różańcu w Szydłowicach możliwość ucałowania relikwii.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

6. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11:30 w ramach przygotowań rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do spowiedzi i I Komunii Św. – Błogosławieństwo i przekazanie dzieciom różańcy.

7. Dziękuję parafianom za wspólną modlitwę w miniony czwartek 13 października w dniu fatimskim w naszej parafii. Zapraszam już na kolejny 13 maja 2017 r.

8. W minioną XVI Niedzielę Papieską podczas zbiórki do puszek zebraliśmy 904,18 zł. Bóg zapłać!

9. Dzisiaj zbiórka „cegiełek” po domach na cele parafialne w Szydłowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary. Przy tej okazji będą roznoszone kartki wypominkowe. Proszę wpisać nazwiska i imiona zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek od godz. 18:00 do 18:30 i w sobotę od godz. 17:00 do 17:30. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

11. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na kolejną niedzielę w Szydłowicach proszę o tę posługę parafian z Myśliborzyc.

12. Zachęcam do nabywania i lektury prasy: Gość Niedzielny, Różaniec i Nowe Życie.

13. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniam o życzliwości i modlitwie.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

16. Aktualny Biuletyn 42-2016 można zobaczyć i pobrać.

Wznoszę swe oczy ku górom: skąd nadejść ma dla mnie pomoc?
Pomoc moja od Pana, który stworzył niebo i ziemię.