05.05.2024

Miłość na ludzką miarę i miłość od Boga – to dwie różne miłości.

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00, po wieczornej Eucharystii. Zachęcam również do udziału w modlitwie apelowej każdego dnia o godz. 21:00.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedziela miesiąca wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu i zmian tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  3. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Zapraszam do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza Święta o godz. 18:00 w Błotach.
  5. We wtorek i piątek zapraszam na Mszę św. i majowe dzieci komunijne z rodzicami. Po nabożeństwie majowym katecheza i próba liturgiczna. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie miała miejsce 19 maja o godz. 10:30 w Szydłowicach. Msza św. w Dobrzyniu o godz. 13:00.
  6. W środę spotkanie parafialnego zespołu Synodalnego i Grupy Odnowy na katechezie o godz. 19:30 w Szydłowicach.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszam do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.
  8. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: Małgorzata i Jan Gajda, Joanna Ciąglewicz, Roman Wirga, Maria Poznańska, Krystyna i Mieczysław Krzyszczuk;
    *w Dobrzyniu: Jolanta Grzymska, Krystyna Matura, Justyna i Rafał Matura, Sylwia i Andrzej Kopytko, Jan i Alicja Pacholewicz;
    *w Błotach: Maria Mrozek, Weronika i Tomasz Gwiżdż.
  10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny oraz miesięcznik Różaniec i dla najmłodszych miesięcznik Anioł Stróż.
  11. Składam najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
  12. Błogosławionego tygodnia dla Wszystkich!