29.11.2020

Z utęsknieniem czekamy, nie możemy się Go już doczekać. To właśnie Adwent.

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Zapraszam wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Już teraz zaplanujmy dzień spowiedzi.

4. Zapraszam do przeżycia indywidualnych rekolekcji – przygotowujących do osobistego oddania siebie Matce Bożej. Wszystkie informacje i materiały na stronie www.oddanie33.pl

5. W  tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej w Dobrzyniu.

6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą św. w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach.

7. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych i seniorów. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

9. Dziś zostaną poświęcone opłatki na wigilijny stół. W tygodniu będą dostarczone do rodzin.

10. W przyszłą niedzielę, będzie to dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

11. Od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, (świeca duża 15zł, mała 6zł.)

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Nowe Życie.

13. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek od godz. 16:00.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

15. Mimo sytuacji zagrożenia epidemicznego chcemy funkcjonować normalnie, zachowując wszystkie zalecenia sanitarne. Msze Święte i nabożeństwa odbywają się w zwyczajnym rytmie. Starajmy zachowywać w kościele bezpieczny odstęp, również przy podchodzeniu do Komunii Świętej. Korzystajmy z chóru na którym jest sporo wolnej przestrzeni. W naszej parafii mamy możliwość uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej: w sobotę o 17:00 w Szydłowicach, w niedzielę o godz. 9:00 (B), o godz. 10:30 (D), o godz. 12:00 (Sz) i o godz. 16:00 (Sz).

16. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie następujących parafian:

*w Szydłowicach: Anna i Sławomir Krejczy, Krystyna i Zbigniew Żółtańscy, Danuta i Sławomir Szewczuk, Tomasz Szewczuk, Marian Wachna.

*w Dobrzyniu: Grażyna i Mieczysław Szostak, Monika Baściuk, Józef Iwańczuk, Iwona i Tomasz Tomczyk-Palacz, Beata i Michał Iwańczuk.

*w Błotach: Anna i Tomasz Pawulich, Izabela i Jarosław Pawulich.

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Henryk Mykita i śp. Tadeusz Waniek. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.