15.04.2018

Żeby spotkać Zmartwychwstałego, trzeba przebyć długą drogę. Błogosławieni, którzy widzieli

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej lektury Słowa Bożego. Każdego dnia 15 min. przed Mszą Św. będziemy czytać Księgę Dziejów Apostolskich.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W tygodniu Miłosierdzia modlitwą i konkretnym darem materialnym okazaliśmy wsparcie rodzinie Lemieszko z Dobrzynia po pożarze domu. Zebraliśmy w całej parafii kwotę 10 tyś. zł., które zostały przekazane rodzinie. Ks. prob. Józef Meler wraz z parafianami z Lubszy przekazał kwotę 3 tyś. zł. Rodzina p. Lemieszko prosi o stokrotne podziękowanie za każdą złotówkę. Bóg zapłać wszystkim za hojność, Druhom strażakom za zorganizowaną zbiórkę!

5. Kandydaci do bierzmowania spotykają się dziś na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.

6. W czwartek 19.04. o godz. 18:00 w świetlicy odbędzie się zebranie wiejskie w Szydłowicach. Wraz z p. Sołtysem Stanisławem Kowalkowskim zapraszamy wszystkich mieszkańców Szydłowic i prosimy wszystkich o obecność.

7. 10 maja zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii przez firmę Green Office Ecologic. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty katolickie – głównie misyjne. Pozyskane środki z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce o co proszą Siostry Orionistki Misjonarki tam pracujące. Miejsce zbiórki sprzętu w Szydłowicach na placu przy strażnicy OSP do godz. 16:00.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

9. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę.

10. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

11. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.