04.07.2021

Misją proroka nie jest nawracanie tysięcy, ale wierność w głoszeniu Słowa. Nawet za cenę odrzucenia.

XIV Niedziela w ciągu roku

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  2. Dziś pierwsza niedziela lipca. Wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  3. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na lipiec: o odwagę i zaangażowanie w rozwój dialogu i wspólnoty w sytuacjach konfliktów społecznych, ekonomicznych i politycznych.
  4. W tym tygodniu Msza św. w dni powszednie o godz. 8:00 rano a w sobotę o godz. 17:00.
  5. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77 412 69 84.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
    Tomasz Abel, kawaler zam. w Szydłowicach i Patrycja Gruszczyńska, panna zam. w Bąkowicach, zapowiedź trzecia.
  7. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, wakacyjny podwójny numer miesięcznika formacyjnego Różaniec (cena 8,50 zł) a dla dzieci wakacyjny (podwójny nr lipiec-sierpień) miesięcznika Anioł Stróż (cena 8 zł).
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Krystyna Bednarska, Anna i Sławomir Krejczy, Krystyna i Zbigniew Żółtańscy, Danuta i Sławomir Szewczuk, Tomasz Szewczuk
    *w Dobrzyniu: Beata i Edward Wojciechowscy, Kazimierz Szostak, Danuta i Zbigniew Załugowicz, Sabina i Marcin Kołtowscy, Grażyna i Mieczysław Szostak,
    *w Błotach: Anna i Tomasz Pawulich, Izabela i Jarosław Pawulich
  9. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii. Proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach. Bóg zapałać! za złożone już ofiary.
  10. Dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  11. Trwa narodowy spis powszechny osób i mieszkań. W imieniu komisarza spisowego przypominam o obowiązku dokonania spisu.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  13. Nasza parafia w 2016 roku przystąpiła do Programu Odnowy i Ewangelizacji. Co roku w przedostatnią niedzielę sierpnia jest organizowana Pielgrzymka Parafii Ruchu dla Lepszego Świata, która w tym roku po raz 31. odbędzie się pod hasłem: „Zgromadziliśmy się na Świętej Wieczerzy” w dniach 21-22 sierpnia a gospodarzem będzie parafia Nawiedzenia NMP w Lubszy. Celem tegorocznego spotkania jest przeżycie dorocznego wydarzenia wiary, aby nawzajem uwrażliwić się na dynamiczne doświadczenie wspólnoty parafialnej, zdolnej promować wartość ewangelicznej jedności.
    Mszy św. 22 sierpnia o godz. 11:30 będzie przewodniczył Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, który dokona Rekoncyliacji Ubiorów Matki Bożej z Czerwonogrodu (1604 r.).
    Trzy parafie w Lubszy, Mąkoszycach i nasza w Szydłowicach przygotowują to wydarzenie i pragną ugościć pielgrzymów, przedstawicieli parafii, którzy przybędą na pielgrzymkę do Lubszy. Proszę o zgłaszanie się rodzin, które będą mogły ugościć pielgrzymów, dając nocleg z 21 na 22 sierpnia br.
  14. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!