27.11.2016

baner_ina_2016

Rozpoczynamy kolejny Adwent w życiu. Dwudziesty, pięćdziesiąty, siedemdziesiąty? Nieważne. Ten teraz jest właśnie najważniejszy. Jesteśmy umówieni. On na pewno przyjdzie!

I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W minionym roku na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście

2. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą w Adwencie wpatrujemy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

3. W dni powszednie Adwentu będzie odprawiana Msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwana Msza „roratnia”. Zapraszam do udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Proszę rodziców, by pomogli swoim dzieciom przygotować adwentowe lampiony i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam do podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które od dziś są do nabycia (świece duże 12 zł, małe 6 zł).

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 w Szydłowicach dzieci przygotowujące się do spowiedzi i I Komunii św. otrzymają swoje książeczki do nabożeństwa.

5. W adwentowe niedziele zapraszam do kościoła parafialnego o godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca: Spowiedź przed pierwszym piątkiem – w Błotach w środę od godz. 16:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:30, a w sobotę w Szydłowicach od godz. 17:30.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8. Za tydzień również zostaną poświęcenie opłatki na stół wigilijny, które do rodzin naszej parafii przyniosą przedstawiciele Rady Parafialnej.

9. Druga niedziela Adwentu to w Kościele w Polsce Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczpospolitej.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 18:00 do 18:30 i w sobotę od 17:00 do 17:30.

11. W minioną niedzielę podczas zbiórki „cegiełek na fundusz remontowy” w Szydłowicach zebrano kwotę 1400 zł wraz z wpłatami na konto parafii. Bóg zapłać!

12. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w czwartek w Szydłowicach, w sobotę od godz. 9:00 Myśliborzyce, Dobrzyń, Leśna Woda i Błota. Zachęcam i proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie chodzą do kościoła, aby mogli skorzystali z posługi sakramentalnej.

13. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

14. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr Gościa Niedzielnego i grudniowy nr Różańca.

15. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragnę zapewnić o życzliwości i modlitwie.

16. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Stelmach z Dobrzynia. W sobotę zmarli: śp. Mieczysław Jankowski z Dobrzynia – pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:00 i śp. Stanisław Mrozek z Błot – pogrzeb odbędzie się w środę o 14:00. Wieczny odpoczynek…

17. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego Adwentu!