20.09.2020

Bóg, choć zawsze jest dobry, może być posądzony o zło.

XXV Niedziela w ciągu roku

Odpust św. Stanisława Kostki w Dobrzyniu

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszki na Diecezjalne Radio i TV Rodzina.
  2. Dziś obchodzimy uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. Sumie odpustowej o godz. 13:00 będzie przewodniczył ks. Marcin Wachowiak – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża w Brzegu. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziękuję za wszelki trud podjęty w przygotowaniu odpustu mieszkańcom Dobrzynia, za posprzątanie i udekorowanie kościoła, za przygotowanie ołtarza w wigilię uroczystości na cmentarzu w Dobrzyniu. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia oprawy liturgicznej uroczystości: p. organiście, p. kościelnemu, lektorom, ministrantom, asyście procesyjnej, druhom strażakom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz wszystkim parafianom i gościom – Bóg zapłać!
  3. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji. Zapraszam wszystkich do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty poprzez udział grupach modlitewnych i apostolskich: Żywy Różaniec, Grupa modlitewna O. Pio, najmłodszych i młodzież do Liturgicznej Służby Ołtarza. Szczególnie zapraszam do Grupy Apostolskiej Odnowy Parafii.
  4. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  5. W tym tygodniu w środę wspominamy św. O. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Spotkanie Grupy Modlitwy O. Pio w czwartek o godz. 19:00.
  6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu. Zachęcam do przygotowania intencji na modlitwę nowennową.
  7. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
  8. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.
  9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość.
  10. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek.
  11. Dziękuję Różom Różańcowym i parafianom, którzy w minioną niedzielę trwali na modlitwie w dniu fatimskim w naszej parafii. Zapraszam już dziś za miesiąc 13 października na ostatni w tym roku dzień fatimski.
  12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Rodzina Koliweszka, Maria i Ryszard Deszczyńscy, Marta i Jarosław Bider, Czesława i Roman Abel, Elżbieta i Paweł Marecik, Monika i Krzysztof Łuczków.
  13. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Aleksandra Rudyk, Anna i Bogusław Kaczak, Grażyna i Stanisław Bireccy, Grzegorz i Marcin Klimaszewscy, Małgorzata i Krzysztof Taracińscy.
  14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Monika Majewska, panna zamieszkała w Błotach i Łukasz Andruchów, kawaler, zamieszkały w Michałowicach, zapowiedź druga.
  15. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  16. Sobotnia Msza Św. o godz. 17:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  17. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
  18. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!