27.01.2019

Słowo określa naszą tożsamość. Słuchając Słowa tworzymy wspólnotę

III Niedziela w ciągu roku

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarniamy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 27 stycznia 2018 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego – patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota m-ca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych.

5. Spowiedź święta w pierwszy piątek m-ca o godz. 14:30 w Błotach, od 16:00 w Dobrzyniu i od godz. 17:30 w Szydłowicach.

6. W pierwszą sobotę m-ca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o godz. o godz. 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i 18:00 w Szydłowicach. Pół godziny przed Mszą Św. modlitwa różańcowa.

7. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w sobotę od godz. 9:00. Serdecznie polecam pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

8. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i 18:00 w Szydłowicach. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej zostaną pobłogosławione świece, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W Szydłowicach na Mszy św. o godz. 18:00 gromadzą się dzieci wraz rodzicami, które przygotowują się do spowiedzi i przyjęcia I Komunii Św. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które pochodzą z naszej parafii.

9. We wtorek zakończyłem tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii u rodzin w Myśliborzycach. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz za złożone ofiary

10. Z racji trzeciej niedzieli m-ca stycznia na fundusz remontowy kościoła parafialnego zebrano 1535,00 zł. plus wpłaty na konto w grudniu i styczniu (Szydłowice 120,00 zł, Myśliborzyce 250,00 zł, Dobrzyń 400,00 zł) Bóg zapłać!

11. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny.

12. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

13. Dzieciom rozpoczynającym czas ferii zimowych, wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!