06.12.2020

„Przygotujcie drogę Panu”. Chodzi o kosztowną życiową reformę naszej komunikacji z Bogiem.

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca: wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic we wspólnocie żywego Różańca.
 2. Intencja modlitewna na grudzień: Aby nasza osobista relacja z Jezusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.
 3. Drugą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.
 5. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Dzieci komunijne na Mszy św. o godz. 18:00 w Szydłowicach otrzymają Medaliki Niepokalanej i modlitewniki.
 6. Zachęcam do nabycia świec Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, (świeca duża 15zł, mała 6zł.)
 7. Za tydzień przeprowadzimy parafialną zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących. W kościołach będą ustawione specjalne kosze na produkty spożywcze.
 8. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Już teraz zaplanujmy dzień spowiedzi.
 9. Zapraszam do przeżycia indywidualnych rekolekcji – przygotowujących do osobistego oddania siebie Matce Bożej. Wszystkie informacje i materiały na stronie oddanie33.pl i na stronie naszej parafii w zakładce – Nasz Adwent.
 10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 11. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i sobotę od godz. 16:00.
 12. W naszej parafii mamy możliwość uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej: w sobotę o 17:00 w Szydłowicach, w niedzielę o godz. 9:00 (B), o godz. 10:30 (D), o godz. 12:00 (Sz) i o godz. 16:00 (Sz).
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie następujących parafian:
  * w Szydłowicach: Ewelina i Adam Wachna, Jadwiga i Bogdan Stojanowscy, Elżbieta i Janusz Abel, Irena i Jerzy Sinkowscy, Aneta i Andrzej Abel.
  * w Dobrzyniu: Ilona i Piotr Serwadczak, Regina i Bronisław Pawlaczek, Marzena i Mariusz Woźniak, Anna i Lech Pawluk, Maria i Franciszek Bubała.
  * w Błotach: Małgorzata i Tomasz Jarosławscy, Bronisława i Bogusław Król.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.