07.04.2019

V Niedziela Przygotowania Paschalnego

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych.

2. Dziś pierwsza niedziela m-ca: wspólnotowa Adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

*DROGA KRZYŻOWA – o godz. 18:00 – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00,

*GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu na zakończenie Mszy Św.,

*GODZINA MIŁOSIERDZIA z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

4. Źródłem Bożego przebaczenia jest Sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Proszę, aby nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W tym tygodniu okazja do spowiedzi: w poniedziałek w par. Lubsza a we wtorek w par. Czepielowice.

5. Bóg zapłać! za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świat składane podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościołów i za złożone przez nie ofiary w tym tygodniu.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Św. pobłogosławimy palmy i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Św. o godz. 12:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach.

7. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 15:00 na plebani w Szydłowicach.

8. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do sprawnego i godnego przebiegu rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii rozpoczynamy. Bóg zapłać za modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

10. CARITAS zaprasza nas, by poprzez zakupienie Baranka wielkanocnego (z białej czekolady – cena 5 zł) wspomóc działalność charytatywną.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Krzysztof Poznański, kawaler, zam. w Szydłowicach i Sylwia Renata Buchwald, panna, zam. w Węglińcu, Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapowiedź trzecia.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w sobotę.

13. Solenizantom i jubilatom składam życzenia obfitych Bożych darów.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!