22.10.2023

Oddać Bogu, co Boskie, a resztę bez żalu zostawić.

XXIX Niedziela w ciągu roku – Misyjna

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Dziś doroczne liczenie praktyk niedzielnych Dominicantes dla Urzędu Statystyki Kościoła.
  3. Grupa modlitewna św. Ojca Pio spotyka się we wtorek w Szydłowicach.
  4. Z racji ostatniego tygodnia miesiąca Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach.
  5. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!
  6. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy i Synod Archidiecezji odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
  7. Dzieci komunijne wraz z rodzicami w tym tygodniu zapraszam w piątek na modlitwę różańcową o 17:00 i Mszę św.
  8. W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  9. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszych kościołach o godz. 17:00 gromadzimy się na nabożenstwie różańcowym i wieczornej Eucharystii. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  10. W przyszłą, ostatnią niedzielę października w kościołach które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
  11. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Od dziś do wszystkich rodzin zostaną dostarczone kartki wspominkowe, na których proszę czytelnie wpisać: adres ofiarodawcy, nazwiska i imiona zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.
  12. W minioną niedzielę podczas Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny ze-braliśmy do puszki kwotę 1765,60 zł. Bóg zapłać hojność, za ofiary!
  13. Na niedzielną lekturę polecam dla dzieci miesięcznik Mały Gość i tygodnik Gość.
  14. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    *w Szydłowicach: Stanisław Mykita, Natalia i Sebastian Mykita, Halina i Stanisław Kroczak, Helena Łukiewicz, Ewa i Włodzimierz Wolańscy;
    *w Dobrzyniu: Wiesław Stachera, Edward Raszczyszyn, Regina i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy, Krystyna i Stanisław Gnatowicz, Małgorzata i Piotr Gajo;
    *w Błotach: Michał i Janina Struzik, Weronika i Tomasz Gwiżdż.
  15. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
  16. W minionym tygodniu odszedł po nagrodę do Pana śp. Marian Stanisław Cyrański (l. 71, Błota). Pogrzeb we wtorek o godz. 13:00 w Błotach. Wieczny odpoczynek…
  17. Błogosławionego tygodnia!