18.10.2020

Oddać Bogu, co Boskie, a resztę bez żalu zostawić.

XXIX Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się 94. Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.
  3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszych kościołach o godz. 17:00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.
  5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.
  6. Dziękuję Różom Różańcowym i wszystkim parafianom, którzy trwali na modlitwie podczas dni fatimskich w naszej parafii od maja do października w tym roku. Zapraszam już na kolejne 13 maja 2021 r.
  7. Za tydzień w niedzielę 25 października podczas liturgii przeżyjemy kolejne wydarzenie ewangelizacyjne: OTWÓRZMY SIĘ NA SIEBIE. Posłańcy w tym tygodniu dostarczą List do Rodzin zapowiadający wydarzenie.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przedstawiciele Rady Parafialnej dostarczą do wszystkich rodzin kartki wspominkowe, na których proszę czytelnie wpisać: adres ofiarodawcy, nazwiska i imiona zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.
  9. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę.
  10. W piątek po różańcu spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.
  11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Ewa i Andrzej Szymula, Alina Jureczka, Daria i Adam Łowkis, Monika Owsiak, Anna i Paweł Szczerbik, Alina Sieczka, Dorota i Krzysztof Sujka.
  13. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Józef Szewczuk, Władysława i Stanisław Iwańczuk, Katarzyna i Ryszard Drozd, Krystyna i Jan Mykita, Helena Konstanciuk.
  14. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  15. Sobotnia Msza Św. o godz. 17:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  16. Serdeczna życzenia ślemy do jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
  17. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Andrzeja Olszewskiego (l.66) z Szydłowic i śp. Eugeniusza Korotasza (l.84) z Błot, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00 na cmentarzu w Błotach. Wieczny odpoczynek…
  18. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!