20.01.2019

stacja7.pl

On, będzie zawsze przy Niej a Ona będzie radością jego życia. Zakochany Bóg odnajduje swoją miłość

II Niedziela w ciągu roku

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Tydzień modlitw zakończy się w piątek w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. W Panamie we wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączamy się duchowo w to niecodzienne wydarzenie.

3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. W poniedziałek i wtorek odwiedziny rodzin w Myśliborzycach.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek. Z tej racji dziś w Szydłowicach rodzice i dzieci przygotowujące się do spowiedzi i I Komunii gromadzą się na wspólnej modlitwie ze swoimi dziadkami.

5. Dziś w trzecią niedzielę m-ca zbiórka „cegiełek” na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Bóg zapłać za wszystkie indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii.

6. W czwartek 24 stycznia spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio o 18:00 w kaplicy na plebani.

7. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 27 stycznia 2018 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego – patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.

8. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu w sobotę od godz. 16:00.

9. Dziękujemy rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły w tym tygodniu.

10. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznika Mały Gość.

11. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów i otaczam serdeczną modlitwą.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bogusława Kroczaka z Szydłowic. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!