25.11.2018

stacja7.pl

Przesłuchanie Jezusa obróciło się w przesłuchanie Piłata. A Ty jesteś z prawdy?


Niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa,
Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach dzieci przygotowujące się do spowiedzi i I Komunii św. otrzymają swoje modlitewniki. Polecam modlitwie wszystkich parafian dzieci komunijne i ich rodziców.

3. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, za odmówienie modlitwy O Jezu Najsłodszy Odkupicielu rodzaju ludzkiego” możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca po wieczornej Mszy Św., we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

5. W piątek 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Ap. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

6. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy po Mszy Św. o godz. 17:00 w Szydłowicach.

7. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

8. W miesiącu grudniu będziemy przeżywać w naszej parafii:

* Roraty w dni powszednie Adwentu, w Dobrzyniu w czwartki o godz. 7:00,

* 8 grudnia 2017 r. w sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – zostaną poświęcone i nałożenie dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii medaliki na Mszy Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach,

* 9 – 11 grudnia 2017 r. Rekolekcje Adwentowe,

* odwiedziny chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną w piątek i sobotę 14 i 15 grudnia,

* 30 grudnia 2018r. w Niedzielę Świętej Rodziny VIII wydarzenie w ramach Programu Odnowy naszej parafii„Pojednajmy się” z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

9. Bóg zapłać! za ofiary zebrane w trzecią niedzielę m-ca na fundusz remontowy kościoła parafialnego. Zebrano 1890 PLN. 

10. Rada Rodziców SP w Dobrzyniu zaprasza serdecznie wszystkich parafian na kiermasz świąteczny (ciasto, stroiki, ozdoby świąteczne, pierniki), który zostanie zorganizowany 8 grudnia w SP w Dobrzyniu.

11. W środę 28 listopada zapraszam wszystkich Posłańców z całej parafii o godz. 19:00 na spotkanie do Szydłowic na plebani.

12. Osoby, które chciałyby nabyć płytę ze zdjęciami z bierzmowania proszę o zgłaszanie się do mnie osobiście. Koszt 25zł.

13. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i sobotę od godz. 16:00.

14. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu organizuje w dniu 1 grudnia wyjazd do Torunia na uroczyste obchody 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy: tel.: 728 862 538 lub 536 647 013 – Eugeniusz, 77 416 46 11 lub 536 603 380 – Anna. Koszt od 1 os. – 90zł. W przypadku 2 os. z jednego domu – koszt 80zł za osobę. Wszystkie informacje pod podanymi nr tel.

15. Dziękuję za całoroczną troskę o cmentarze w naszej parafii. Proszę wszystkich o rzetelne i uczciwe segregowanie odpadów na cmentarzach: kwiatów (bio), plastiku i szkła. Przypominam i proszę o wnoszeniu opłat cmentarnych u osób odpowiedzialnych za cmentarze.

16. Dziś w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zbieramy ofiary na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.

17. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i dla dzieci miesięcznik Mały Gość.

18. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

19. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.