22.04.2018

Jak zostać dobrym przywódcą? Trzeba uczyć się od Najlepszego.
Od Jezusa.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza Święta o godz. 17:00 w Szydłowicach.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty.

5. 10 maja zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii przez firmę Green Office Ecologic. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty Pozyskane środki z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce o co proszą Siostry Orionistki Misjonarki tam pracujące. Miejsce zbiórki sprzętu: w Szydłowicach na placu przy strażnicy OSP 10 maja do godz. 16:00.

6. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Mały Gość dla dzieci.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dominika Maria Piasecka, panna w Szydłowicach i Krzysztof Marek Krawiec, kawaler zam. w Czepielowicach. Zapowiedź pierwsza.

8. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę.

9. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

10. Niech Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.