12.11.2017

baner_XXXIINZ2017

XXXII Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiaj obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Wychodząc z kościoła wesprzyjmy pomoc ofiarą do puszki na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Dzisiaj 12 listopada w ramach katechez dla rodziców i dzieci przygotowujących się do spowiedzi i I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach dzieci otrzymają swoje modlitewniki.

3. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 w Dobrzyniu. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

4. 18 listopada w sobotę o godz. 17:00 zapraszam na Mszę św. i katechezę w Szydłowicach wszystkich posłańców a w niedzielę 19 listopada – przygotowanie do pierwszego wydarzenia w ramach programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii – ustanowienie posłańców i przekazanie im listu do parafian.

5. Dziękuję parafianom za udekorowanie domów w naszej parafii barwami narodowymi z okazji Dnia Niepodległości. Druhom strażakom z Błot i Szydłowic za obecność na Mszy św. w Dniu Niepodległości.

6. Dziś po Mszach św. możemy złożyć swój podpis i poprzeć obywatelski projekt zatrzymania aborcji eugenicznej. Więcej informacji na stronie zatrzymajaborcje.pl Projekt może podpisać osoba pełnoletnia, podajemy imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania i numer Pesel.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i sobotę od godz. 16:00 do 16:30.

8. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

10. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy w tym tygodniu posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.