07.02.2021

Jeden dzień z życia Pana

V Niedziela w ciągu roku

 1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
 2. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii.
 3. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 4. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc luty: Za kobiety doświadczające przemocy, aby społeczność objęła je ochroną i okazywała troskę wobec ich cierpienia.
 5. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
 6. Msze św. o 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i o 18:00 w Szydłowicach, w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Podczas każdej Mszy Św. będzie udzielany Sakrament chorych. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.
 7. W środę popielcową 17 lutego przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Szczegółowy program podam za tydzień. Już dziś zapraszam Zelatorki, Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną Ojca Pio, wszystkich parafian, ministrantów, dzieci, młodzież, do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. Podczas zbiórki do puszki w minioną niedzielę na rzecz Klasztorów Sióstr Klauzurowych zebraliśmy kwotę 609,60 PLN. Bóg zapłać!
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu proszę następujących parafian:
  * w Szydłowicach: Maria i Andrzej Mykita, Halina i Stanisław Nowotarscy, Ewa i Andrzej Nowotarscy, Anna i Grzegorz Kilańscy, Dorota Kilańska,
  * w Dobrzyniu: Katarzyna i Piotr Kasprzyccy, Jadwiga i Czesław Stelmach, Urszula i Lech Stelmach, Zuzanna Kućmierz, Urszula Bryk
  *w Błotach: Helena Sawka i Dominika Tracz,
 10. W środę 3 lutego została przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło.
 11. W sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec, a dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 13. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Maria Mordal (l.61) z Dobrzynia. Pamiętajmy o niej w modlitwie oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 16. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz tygodnia.