21.03.2021

stacja7.pl

Dlaczego Jezus oddał swoje życie? By zrealizowało się Nowe Przymierze.

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
 2. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących epidemii (maseczka zakrywająca usta i nos, dezynfekcja dłoni i dystans).
 3. Intencja modlitewna na marzec: Abyśmy z odnowioną siłą doznali sakramentu pojednania, który pozwoli nam doświadczyć nieskończonego Miłosierdzia Bożego.
 4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 5. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
 6. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane wg następującego porządku:
  * DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00,
  * GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach o godz. 16:00.
 1. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 2. W czwartek pragniemy rozpocząć Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Posługę Słowa w czasie rekolekcji będzie pełnił O. Mariusz Mazurkiewicz, redemptorysta. Sakrament pokuty będzie sprawowany w sobotę w godzinach dopołudniowych (patrz program). Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji rekolekcji, naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.
 3. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.
 4. CARITAS zaprasza nas, by poprzez zakupienie Baranka wielkanocnego z białej czekolady (cena 5 zł) wspomóc działalność charytatywną.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu proszę następujące rodziny i parafian:
  *w Szydłowicach: Narcyza i Wojciech Stojanowscy, Lidia i Bolesław Drozd, Anna i Adam Szyper, Helena i Stanisław Koziar, Grzegorz Owsiak
  *w Dobrzyniu: Justyna i Rafał Matura, Iwona i Jarosław Kloc, Sylwia i Andrzej Kopytko, Alicja i Jan Pacholewicz, Alicja i Karol Pacholewicz,
  *w Błotach: Aneta i Mariusz Prokopowicz, Halina i Zenon Zaruccy,
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.
 2. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 4. Miłej i błogosławionej wielkopostnej niedzieli.