12.03.2023

stacja7.pl

Z pustej studni wytrysnęło nowe źródło. To najpiękniejsza historia miłosna.

„Ziarna słowa” to cykl krótkich audycji – podcastów – prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowano je z myślą o 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Dzienniku Radia Watykańskiego. Fragmenty wystąpień Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 .

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
 2. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane wg następującego porządku:
 • DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00,
 • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach o godz. 16:00.
 1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
 2. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, kandydatów do bierzmowania oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.
 3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 4. W duchu wielkopostnej solidarności wsparliśmy w minioną niedzielę dzieło misyjne Ad Gentes. Zebraliśmy kwotę 908,55 PLN. Bóg zapłać!
 5. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.
 6. Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła to prawdziwa broń duchowa. Kiedy w twoim życiu wydawałoby się, że wszystko idzie nie tak i nie masz już pomysłu na wyjście z sytuacji – wypróbuj modlitwę do św. Michała Archanioła. Zaopatrz się w duchową amunicję i skutecznie walcz ze złem w swoim życiu!
 7. Módlmy się o pokój! Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 8. Zapowiedzi: Kamil Józef Tyszkowski, kawaler, zam. w Garbowie, parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy i Dorota Maria Owsiak, panna, zam. w Szydłowicach, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza!
 9. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne (19 – 21.03.2023 r.)
 10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 11. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Błotach Aleksandra i Damian Buczyk, Zofia i Zbigniew Skibińscy;
  *w Dobrzyniu Krystyna Durzańska, Waldemar Rawski, Czesława Kowalska, Urszula Jankowska, Agata i Marek Bednarz;
  *w Szydłowicach Katarzyna i Leszek Preis, Lidia Owsiak, Kamila i Damian Zborowscy, Justyna i Stanisław Piotrowscy, Barbara i Edward Piotrowscy.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.
 13. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.