21.11.2021

Przesłuchanie Jezusa obróciło się w przesłuchanie Piłata. A Ty jesteś z prawdy?

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
 2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Na zakończenie Mszy Świętej uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.
 3. Intencja modlitewna ewangelizacyjna: Za dotkniętych depresją lub wypaleniem zawodowym, aby odnaleźli wsparcie i światło, które pozwolą im ponownie otworzyć się na życie.
 4. Dziś jak co roku zbieramy ofiary na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji. Bóg zapłać!
 5. Zaplanowane na dziś wręczenie modlitewników dzieciom komunijnym zostało przełozone na następną niedzielę. 
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W dni powszednie w Adwencie zapraszam na roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie.
 7. Na niedzielną lekturę polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny a dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
 8. Dziękuję za całoroczną troskę o cmentarze. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje za zrozumienie!
 9. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
 10. Zapraszam i zachęcam do napisania świadectwa i podzielenia się nim jak przeżyłem ostatnie wydarzenie ewangelizacyjne.
 11. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną (I Adwentu prosimy o przygotowanie wieńca adwentowego):
  *w Szydłowicach: Maria i Ryszard Deszczyńscy, Marta i Jarosław Bider, Czesława i Roman Abel, Elżbieta i Paweł Marecik, Monika i Krzysztof Łuczków,
  *w Dobrzyniu: Danuta i Stanisław Załugowicz, Aleksandra Rudyk, Anna i Bogusław Kaczak, Grażyna i Stanisław Bireccy, Grzegorz Klimaszewski.
  *w Błotach: (…) Tracz, Krystyna i Henryk Popik,
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Miłej i błogosławionej niedzieli.