13.11.2022

Powtórne przyjście Pana i koniec świata to dwie strony: radosna i smutna, tej samej prawdy.

XXXIII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.
 2. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny przeżyjemy pod hasłem Ukraina – Uleczyć Tęsknotę. Poprzez modlitwę i zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy wiernym na Ukrainie, pragniemy okazać nasze wsparcie. 
 3. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie zainteresowanie i wsparcie ubogich wokół nas.
 4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 5. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za całoroczną troskę o cmentarze. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuję i proszę o zrozumienie!
 7. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. Kto szuka Chrystusa pomijając własną parafię, traci czas!”
 8. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 9. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Błotach: Jan i Helena Szewczuk, Joanna i Mariusz Mazur;
  *w Dobrzyniu: Zdzisława Bednarska, Alina i Piotr Kobusińscy, Barbara i Leszek Bednarscy, Agata i Rafał Bednarscy;
  *w Szydłowicach: kolejka przechodzi do parafian z Myśliborzyc: Janina Kruk, Ewa i Piotr Kuźniar, Monika i Adam Talkowscy, Albina i Stanisław Owsiak, Agnieszka i Paweł Owsiak, Iwona i Zygmunt Wolan.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!