30.08.2020

Dzisiejsza Liturgia Słowa dowodzi, że Bóg naprawdę jest miłością.

XXII Niedziela w ciągu roku

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. Drodzy Rodzice! Edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem Waszej szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania (obecność, zeszyt i podręcznik do religii, comiesięczna spowiedź, niedzielna Msza św.).
  3. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o godz. 9:00 w Dobrzyniu. Poświęcenie tornistrów za tydzień po Mszach św. we wszystkich kościołach.
  4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  5. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych ziemi i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Spowiedź: w Błotach w środę od godz. 17:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 17:00 i w Szydłowicach w piątek od godz. 17:30.
  7. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w Dobrzyniu do godz. 21:00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  8. Odwiedziny chorych i seniorów w sobotę od godz. 9:00.
  9. Dziękuję Druhom Strażakom za asystę podczas uroczystości odpustowej i procesji, dziewczynkom sypiącym kwiaty na procesji, służbie liturgicznej, panu organiście, panu kościelnemu, asyście procesyjnej i wszystkim parafianom, którzy przybyli na odpust św. Bartłomieja.
  10. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.
  11. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i wrześniowy miesięcznik Nowe Życie a dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
  13. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Janina Kruk, Ewa i Piotr Kuźniar, Albina i Stanisław Owsiak, Agnieszka i Paweł Owsiak, Iwona i Zygmunt Wolan.
  14. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Marié i Andrzej Łuccy, Sabina i Arkadiusz Lemieszko, Łucja i Tadeusz Łuccy, Renata i Wiesław Mykita, Renata i Łukasz Mykita.
  15. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  16. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  17. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecam opiece patronów i życzliwości najbliższych.
  18. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!