17.04.2022

W jednym wydarzeniu mieści się triumf Jezusa i rewolucja, która odmieniła ludzkość.

Drodzy parafianie!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Obyśmy dziś, kiedy nasz Pan jest na nowo krzyżowany w ludziach cierpiących z powodu wojny, nie stracili wiary w Jego moc, która śmierć zwycięża. Niech Święta przyniosą pokój i radość u boku tych, którzy nas kochają. Jezus żyje! Alleluja!

1. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Ofiary składane dzisiaj na tacę stanowią wsparcie dla katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.
  2. Pragnę skierować serdeczne słowa wdzięczności do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji naszych świątyń. Panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, kościelnym, dziękuję za piękne palmy zdobiące wejście do kościoła. Parafianom – rodzinom które sprzątały i dekorowały świątynie, przygotowały ołtarz adoracji, grób Pański w kościele parafialnym. Druhom Strażakom z Błot, Dobrzynia i Szydłowic za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim, dostarczenie pomocy Caritas dla potrzebujących z naszej parafii, za przygotowanie ogniska na liturgię Wigilii Paschalnej. Bóg zapłać za ofiary składane w Wielkim Poście na kwiaty i przygotowanie świąt. Niech Zmartwychwstały Pan spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
  3. Trwamy w modlitwie nowennowej przed świętem Miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
  4. Dzisiejszymi ofiarami wspieramy uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce.
  5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Na świąteczną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: Wirga Roman, Maria Poznańska, Piotr i Sylwia Poznańscy, Krystyna i Mieczysław Krzyszczuk, Małgorzata i Marek Szymaniak, Czesława Hrynczyszyn,
    *w Dobrzyniu: Helena i Józef Preis, Paweł Beck, Małgorzata Beck, Halina Ostrowska, Krzysztof Gnatowicz, Jolanta I Mirosław Grzymscy,
    *w Błotach: Adela Szyszko, Justyna i Marcin Windysz.
  8. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.