02.07.2023

stacja7.pl

Dopóki Bóg będzie na zewnątrz, nie będziesz wiedział, kim tak naprawdę jest.

XIII Niedziela w ciągu roku

„Ziarna słowa” to cykl krótkich audycji – podcastów – prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowano je z myślą o 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Dzienniku Radia Watykańskiego. Fragmenty wystąpień Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Ojczyzny.


 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
 2. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Wspólnotowa Adoracja – godzina święta od godz. 17:00.
 4. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata., co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 15:00, 16:30 i o 18:00.
 5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
 6. Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
 7. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą Świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 8. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii, proszę o tradycyjną zibrórkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach. Bóg zapłać!
 9. Zapraszam na PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
  *pielgrzymka Piesza na Jasną Górę: 3-10 sierpnia 2023 r.,
  *pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: 19 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: 26 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę – czuwanie: 15 września 2023 r.
  *piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy: 21 października 2023 r.
 10. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach rodziny z Myśliborzyc: Maria Dorociak, Ewa i Andrzej Szymula, Rafał Jureczka, Arkadiusz Sypniewicz, Alina Sieczka,
  *w Dobrzyniu: Grzegorz Klimaszewski, Małgorzata i Krzysztof Taracińscy, Kazimiera i Marian Pawłowscy, Łucja i Krzysztof Pawłowscy, Dorota i Szymon Rosińscy,
  *w Błotach: Anna i Artur Pasierbscy, Barbara i Włodzimierz Skibińscy.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięczniki Różaniec i Anioł Stróż
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa!
 13. Parafianom i gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia.