03.12.2023

Z utęsknieniem czekamy, nie możemy się Go już doczekać. To właśnie Adwent.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Rozpoczynamy okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana, pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, na kolejne święta Bożego Narodzenia lecz również przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  3. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszam w tym tygodniu codziennie o 17:00.
  4. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą Świętą.
  5. W czwartek z racji 1. czwartku miesiąca wspólnotowa Adoracja w Dobrzyniu od godz. 16:00 w intencji powołań i za powołanych.
  6. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 wDobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Podczas Mszy Św. w Szydłowicach dzieciom komunijnym zostaną poświęcone i nałożone medaliki Niepokalanej NMP. W piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
  7. GODZINA ŁASKI – 8 grudnia, godz. 12:00. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. O godz. 12:00 zapraszam do świątyń do wspólnej modlitwy.
  8. Poświęcone dziś opłatki wigilijne, będą dostarczone do naszych domów. Przyjęcie opłatka to znak łączności z własną parafią.
  9. Zachęcam do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Zachęcam do zakupu świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom Caritas (świeca mała 10 zł., świeca duża 20 zł.).
  10. Rada Rodziców ze SP w Dobrzyniu zaprasza na Kiermasz świąteczny, w sobotę 9 grudnia od godziny 14:00. Tradycyjnie w roli głównej „wystąpią”: stroiki, ozdoby świąteczne, pierniki, przepyszne ciasta, kartki świąteczne i kto wie co jeszcze…
  11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w II Niedzielę Adwentu. Naszym rekolekcjonistą będzie ks. Stanisław Zając. Spowiedź adwentowa we wtorek.
  12. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  13. W czwartek, piątek i w sobotę o godz. 18:30 w Szydłowicach spotkanie formacyjne dla wszystkich osób zaangażowanych w program Odnowy Parafii. Zapraszam.
  14. Na lekturę polecam miesięcznik Różaniec, tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
  15. Dziękujemy parafianom za przygotowanie wieńców adwentowych, posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Za tydzień prosimy:
    *w Szydłowicach kolejka przechodzi do parafian z Myśliborzyc: Janina Kruk, Ewa i Piotr Kuźniar, Monika i Adam Talkowscy, Albina i Stanisław Owsiak, Agnieszka i Paweł Owsiak, Iwona i Zygmunt Wolan;
    *w Dobrzyniu: Jolanta i Tomasz Preis, Zdzisława Bednarska, Alina i Piotr Kobusińscy, Barbra i Leszek Bednarscy, Agata i Rafał Bednarscy;
    *w Błotach: Anna i Tomasz Pawulich, Izabela i Jarosław Pawulich.
  16. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.
  17. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!