08.10.2023

stacja7.pl

Spustoszona winnica to obraz kary Bożej. Ale to człowiek ją opuścił…

XXVII Niedziela w ciągu roku

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszych kościołach codziennie o godz. 17:00. Członków Wspólnoty Żywego Różańca oraz wszystkich parafian serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę!
 2. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 4. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.
 5. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja do października 13 dnia miesiąca, są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w kolejnym dniu fatimskim u św. Bartłomieja – ostatnim w tym roku. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca od godz. 18:00. Część radosna – RR z Szydłowic, część światła RR z Dobrzynia, część bolesna – RR z Błot i Leśnej Wody, część chwalebną Różańca o 19:30 poprowadzą dzieci komunijne wraz z rodzicami. Msza Św. fatimska o godz. 20:00, na zakończenie procesja z figurą MB Fatimskiej ze światłami wokół kościoła. Intencje modlitewne spisujemy na kartkach i składamy przed modlitwą różańcową
 6. Dzieci komunijne wraz z rodzicami w tym tygodniu zapraszam w piątek na modlitwę różańcową o 19:30 i Mszę św. fatimską o 20:00.
 7. Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kościół, parafia bez więzi międzyludzkich przypomina cmentarz!
 8. Zapraszam na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do Trzebnicy w sobotę 21 października 2023 r. Zaproszenie kieruję szczególnie do młodzieży, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość, miesięcznik Nowe Życie.
 10. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Szydłowicach: Krystyna Przybylska, Piotr i Anna Przybylscy, Paulina i Piotr Siwula, Jolanta Guguła, Dorota i Józef Drozd;
  *w Dobrzyniu: Elżbieta i Stanisław Konstanciuk, Renata i Adam Pasławscy, Patrycja i Marcin Przyszlak Bogusława i Czesław Znamiec, Katarzyna i Piotr Kasprzyccy;
  *w Błotach: Genowefa i Edward Jarosz, Joanna Koszykowska.
 11. W tym tygodniu przeszły do wiecznej ojczyzny śp. Marianna Galernik (93 l., Dobrzyń), śp. Krystyna Smok (88 l., Dobrzyń), pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00 w Dobrzyniu. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogły radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
 13. Błogosławionego tygodnia!