08.01.2023

stacja7.pl

Mojżesz dotarł do rzeki Jordan, granicy Ziemi Obiecanej. Jezus prowadzi dalej.

Niedziela – święto Chrztu Pańskiego

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.
 3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?
 4. Dziś Na Mszy św. o godz. 10:30 w kościele w Dobrzyniu będziemy gościć kolędników Milusińskich Pana z Bystrzycy.
 5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

 • Poniedziałek: Szydłowice 76 – 93 – początek godz. 15:00
 • Wtorek: Szydłowice 94 – 103 – początek godz. 17:00
 • Środa: Szydłowice 105 – 128A – początek godz. 15:00
 • Czwartek: Myśliborzyce (przy drodze) – początek godz. 15:00
 • Piątek: Myśliborzyce (za lasem) – początek godz. 15:00
 • Sobota: Lednica i Leśna Woda – początek godz. 10:00
 1. Na pomoc Misjom w uroczystość Objawienia Pańskiego z racji poświęcenia kredy i kadzidła dla Krajowego Funduszu Misyjnego zebraliśmy 864,20 PLN. Bóg zapłać!
 2. Druhowie Strażacy serdecznie dziękują mieszkańcom Szydłowic za przyjęcie ich po kolędzie i za wsparcie budowy nowej strażnicy OSP w Szydłowicach. Zebrali kwotę 7,5 tyś. PLN i 1$. Bóg zapałać!
 3. W niedzielę 22 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszę Świętą o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wszystkie Babcie, Dziadków i Seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.
 4. Dziękuję za piękne przeżycie uroczystości Objawienia Pańskiego i Orszaku Trzech Króli w naszej parafii we wszystkich miejscowościach.
 5. W sobotę 14 stycznia zapraszam mieszkańców Dobrzynia o godz. 17:00 na spotkanie opłatkowe do świetlicy, którego organizatorem jest sołtys p. Agata Bednarz wraz z Radą Sołecką.
 6. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Błotach Mariusz i Aneta Prokopowicz, Zenon i Halina Zaruccy;
  *w Dobrzyniu Janina Krzywy, Jadwiga i Mieczysław Preis, Maria i Witold Gajo, Bożena Gajo, Józef Szewczuk, Krystyna Kroczak-Ostapiuk;
  *w Szydłowicach Patrycja i Michał Góralczyk, Katarzyna i Damian Pytlakowscy, Iga i Jacek Iskra, Halina i Ryszard Brzeziccy, Urszula i Krzysztof Chrzanowscy.
 7. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Piotr Roman (86 l., Szydłowice). Niech Wszechmogący Bóg przebaczy mu grzechy, aby mógł radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki. Wieczny odpoczynek…
 9. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego Nowego 2023 roku!