12.05.2024

stacja7.pl

Jezus wstąpił do Nieba. Wrócił do Domu, który jest i naszym Domem.

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. 
 2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00, po wieczornej Eucharystii. Zachęcam również do udziału w modlitwie apelowej każdego dnia o godz. 21:00 za pośrednictwem radia i TV.
 3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy codziennie na nabożeństwie majowym.
 4. Te dni przygotowania całego Kościoła na dar Ducha Świętego będą szczególne dla najmłodszych naszych parafian przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii, co będzie miało miejsce w uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 w Szydłowicach. Spowiedź święta dla dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i rodzeństwa w sobotę o godz. 11:30. Proszę o modlitwę w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców.
 5. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Rozpoczynamy dni fatimskie u św. Bartłomieja 2024. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą RR z poszczególnych miejscowości wg ustalonego porządku. O godz. 20:00 Msza św. fatimska a na zakończenie procesja z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne spisane czytelnie na kartkach składamy przed rozpoczęciem różańca.
 6. Pragnę przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.
 7. We wtorek i piątek zapraszam na Mszę św. i majowe dzieci komunijne z rodzicami. Po nabożeństwie majowym katecheza i próba liturgiczna. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie miała miejsce 19 maja o godz. 10:30 w Szydłowicach, a Msza św. w Dobrzyniu w tym dniu o godz. 13:00. Komunia rocznicowa 26 maja br. Na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.
 8. Od poniedziałku do środy zapraszam wszystkich posłańców oraz osoby które wyraziły gotowość podjęcia się roli animatorów we wspólnotach sąsiedzkich na katechezy, które będą miały miejsce w świetlicy w Szydłowicach o godz. 18:30.
 9. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach: rodzice dzieci komunijnych
  *w Dobrzyniu: Furgała Danuta, Marta i Stefan Filipek, Eugeniusz Tomczyk, Gabriela i Piotr Dybczyk, Małgorzata i Zenon Chomiak;
  *w Błotach: Skibińska Joanna, Skrobut Piotr.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
 12. Składam najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
 13. Błogosławionego majowego tygodnia dla Wszystkich!