14.07.2019

Spośród kilkuset praw Starego Testamentu Jezus wydobywa te dwa najważniejsze

XV Niedziela w ciągu roku
– Odpust ku czci NMP z Góry Karmel

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża przez gesty i sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Dziś w kościele filialnym w Błotach obchodzimy uroczystość odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13:00, której będzie przewodniczył O. Kalikst Piotr Salak OFM (proboszcz parafii w Kadynach nad Zalewem Wiślanym). Parafianom z Błot dziękuję za pomoc w przygotowaniach do dzisiejszej uroczystości.

3. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w kolejnym dniu fatimskim. Różom Różańcowym za poprowadzenie modlitwy różańcowej. Już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy 13 sierpnia we wtorek o godz. 18:00.

4. 17 lipca w środę odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do godz. 15:00 składujemy elektrośmieci w Błotach przy kościele, w Dobrzyniu – przy świetlicy i w Szydłowicach przy strażnicy OSP.

5. W sobotę 20 lipca o godz. 16:00 zostanie rozegrany rewanżowy mecz kawalerowie kontra żonaci, na stadionie LZS w Szydłowicach. Zapraszam na mecz, do wspólnego kibicowania i dobrej zabawy.

6. W przyszłą niedzielę 21 lipca po Mszach Świętych zostaną pobłogosławione pojazdy i ich użytkownicy z racji przypadającego we czwartek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

7. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Cała nasza Ojczyzna opleciona jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi. Przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę. 1 sierpnia w czwartek o godz. 11:00 pielgrzymi odprawią Mszę Św. w kościele w parafialnym w Szydłowicach i następnie odpoczynek na obiad. W imieniu pielgrzymów i własnym proszę wszystkich parafian, druhów strażaków – tak jak w minionych latach – o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów.

8. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i Dobre Nowiny – egz. bezpłatny.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Drozd z d. Kilańska (l.94). Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom, Gościom, wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i błogosławionego tygodnia!