18.12.2022

stacja7.pl

W odmienny sposób zareagowali w rozpaczliwej sytuacji. Od ich decyzji zależało wiele.

IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach adwentowych, które dziś rozpoczynamy w naszej parafii. Naszym rekolekcjonistą jest O. Zdzisław Pietkiewicz, redemptorysta z parafii NMP Matki Pocieszenia we Wrocławiu.
 2. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich głoszone będą do wtorku na Mszach św. W poniedziałek i wtorek Msze św. o 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:15 w Szydłowicach. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek przed każdą Mszą św. We wtorek jako wyraz wdzięczności za rekolekcje złożymy ofiary, które przeznaczone będą na potrzeby klasztoru redemptorystów we Wrocławiu, gdzie pracuje o. Zdzisław.
 3. W poniedziałek od godz. 9:30 odwiedziny chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną.
 4. Dziś po Mszach świętych błogosławieństwo figurek dzieciątka Jezus, bożonarodzeniowych szopek i dekoracji świątecznych oraz dzień parafialnej zbiórki żywności przez CARITAS dla potrzebujących.
 5. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała 10 zł, duża 20 zł).
 6. Do piątku włącznie zapraszam codziennie na Msze Święte roratne. Zakończenie w piątek o godz. 17:00.
 7. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach.
 8. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 9. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszych świątyń. Zapraszam o godz. 21:00 do Błot, o godz. 22:30 do Dobrzynia io północy do Szydłowic. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
 10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość a dla najmłodszych miesięcznik Mały Gość.
 11. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi – Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
 12. Bóg zapłać! za ofiary złożone z racji Opłatka, zostaną one przeznaczone na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i o udekorowanie świątecznie kościołów następujących parafian:
  * w Błotach dekoracja świąteczna (parafianie z Leśnej Wody);
  * w Dobrzyniu dekoracja świąteczna (D 119-130);
  * w Szydłowicach dekoracja świąteczna (Szydłowice 1-10) Małgorzata i Przemysław Wandycz, Iwona i Janusz Rzepa, Sabina i Dawid Grabarz, Barbara Drozd, Maria Drozd, Grażyna i Roman Drozd, Katarzyna i Remigiusz Burliga, Katarzyna i Marek Derega, Beata i Damian Biegańscy, Halina Ślusarczyk.
 14. W minionym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana śp. Katarzyna Kowalkowska-Karaś (l. 84, Szydłowice). Niech miłosierny Pan swojej służebnicy udzieli łaskawie przebaczenia grzechów, oczyści ją z winy i obdarzy udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Miłej i błogosławionej niedzieli.