27.09.2020

Nie odpowiadamy za grzechy ojców. A nawet za własne, jeśli się nawrócimy.

XXVI Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 18:00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  4. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca. Wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w Dobrzyniu do godz. 21:00.
  6. Spowiedź pierwszopiątkowa w Błotach w środę od godz. 17:30, w Dobrzyniu w czwartek od 17:15, i w piątek w Szydłowicach od godz. 17:30. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.
  8. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które ustanowiono na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej
    pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. Jest to święto patronalne Róż Różańcowych.
  9. Również za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Świętej.
  10. Konferencja Episkopatu Polski objęła swoim patronatem inicjatywę: Niedziela św. Franciszka, której realizacja będzie miała miejsce w niedzielę 4 października w dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, ogłoszonego przez św. Jana Pawła II patronem ekologów. W tym dniu również odbędzie się zbiórka na „świętopietrze” przeniesiona z dnia 29.06.br.
  11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Mały Gość.
  12. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek.
  13. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Marzena i Paweł Bolibrzuch, Halina i Marian Bąk, Katarzyna i Daniel Bąk, Maria i Zbigniew Boruń, Zofia i Bronisław Serwadczak.
  14. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Kazimiera i Marian Pawłowscy, Łucja i Krzysztof Pawłowscy, Monika i Grzegorz Pawłowscy. Dorota i Szymon Rosińscy, Agnieszka i Krzysztof Pachurka.
  15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Monika Majewska, panna zamieszkała w Błotach i Łukasz Andruchów, kawaler, zamieszkały w Michałowicach, zapowiedź trzecia.
  16. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  17. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  18. Opiece Królowej różańca św. polecam jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
  19. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!