21.01.2018

stacja7.pl

Wszystko przemija. Pozostaje tylko ubogie słowo, które skuteczniejsze jest niż wszystko to, o co niepotrzebnie zabiegamy


III Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. Dziś 21 stycznia, obchodzimy Dzień Babci, a jutro w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Z tej okazji dziś w niedzielę 21 stycznia na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach dzieci przygotowujące się do spowiedzi i Komunii św. gromadzą się wraz z rodzicami, babciami i dziadkami.

3. We wtorek 23 stycznia spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio o 13:30 w kaplicy na plebani.

4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

5. Kuria Metropolitalna Wrocławska uprzejmie informuje, iż Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 28 stycznia 2018 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego – patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.

6. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zbiórka „cegiełek” na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii.

7. Plan wizyty kolędowej w tym i następnym tygodniu:

* Poniedziałek: Dobrzyń (nr 102 do 120) – początek o godz. 15:00
* Wtorek: Dobrzyń (nr 121 do 146) – początek o godz. 15:00
* Środa: Sielska Woda i Dobrzyń (nr 147 do 160) – początek o godz. 15:00

8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

9. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny.

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wielu łask Bożych.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!