20.03.2022

JA JESTEM. A ty? Czas na egzamin z owoców życia.

III Niedziela przygotowania paschalnego

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  2. Dziś podczas liturgii w kościele a następnie w domach przeżywamy XVIII wydarzenie ewangelizacyjne zapraszające nas do odkrycia Braterstwa, które daje radość”. Dziękuję wszystkim posłańcom i odpowiedzialnym za przygotowanie wydarzenia.
  3. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00 w kościele parafialnym. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.
  4. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  5. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Msze św. o godz. 15:00, 16:00 i o 17:00.
  6. Ojciec Święty Franciszek, w związku z trwającą zbrojną agresją Rosji na Ukrainie, w piątek 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie w tym samym czasie trwali na modlitwie zjednoczeni z Biskupem Rzymu. W łączności z Papieżem Franciszkiem, Abpem Metropolita Wrocławskim, w piątek 25 marca o godz. 17.00 w kościele parafialnym odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach nabożeństwa z modlitwą o pokój oraz będziemy się modlić w intencji pokoju i nawrócenia Rosji.
  7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
  8. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:00 w Szydłowicach.
  9. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.
  10. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej parafii przeprowadzimy jak co roku zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii i zbiórkę na zakup żywności przez CARITAS dla Ukrainy. Bóg zapłać za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  11. Zachęcam do nabycia wielkanocnego baranka z białej czekolady (5PLN), dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne CARITAS.
  12. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii we wtorek 29 marca br.
  13. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa zbieramy tacę na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.
  14. Módlmy się wszyscy o pokój na Ukrainie! Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
  15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny oraz wydanie Gość Extra, poświęcony w całości św. Ojcu Pio a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  16. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
    *w Szydłowicach: Małgorzata i Mieczysław Owsiak, Joanna i Krzysztof Owsiak, Ewa i Stanisław Noworolscy, Angelika i Mateusz Noworolscy, Cecylia i Stanisław Szewczuk
    *w Dobrzyniu: Urszula i Lech Stelmach, Zuzanna Kućmierz, Urszula Bryk, Maria Bronisław Drozd, Wiesław Stachera
    *w Błotach: Wioletta i Krzysztof Skibińscy, Elżbieta i Maciej Biegasiewicz.
  17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę trwania przy Chrystusie i wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.
  18. Do Pana odszedł w ostatnim tygodniu śp. Roman Abel (l. 69) z Myśliborzyc. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Amen.
  19. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.