19.05.2019

Wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali

V Niedziela Wielkanocna
– I Komunia św. u św. Bartłomieja

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Dziś uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii, 10 dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii. Dzieci ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo i rodziny otaczamy naszą szczególną modlitewna opieką.

3. W poniedziałek rozpoczynamy biały tydzień dzieci. W poszczególne dni białego tygodnia dzieci komunijne będą się modlić we wszystkich kościołach naszej parafii o godz. 18:00. W poniedziałek w Błotach, we wtorek w Szydłowicach, w środę – pielgrzymka dzieci do Sanktuarium na Górze św. Anny, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach zakończenie białego tygodnia.

4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.

5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w sobotę 25 maja. Modlitewnej pamięci parafian polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

6. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

7. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

8. Dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca i parafianom, którzy trwali na modlitwie na nabożeństwie fatimskim 13 maja. Zapraszam na kolejny dzień fatimski u św. Bartłomieja 13 czerwca.

9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przed uroczystością rocznicy I spowiedzi i I Komunii Św. we wtorek w Szydłowicach po nabożeństwie majowym o godz. 19:00. Komunia Św. rocznicowa 26 maja 2017 roku o godz. 12:00 w Szydłowicach.

10. Za tydzień w niedzielę 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Podczas Mszy Świętych przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

11. Zbliża się kolejny festyn organizowany z okazji Dnia Dziecka przez p. Sołtysa, ks. Proboszcza i Radę Sołecką Szydłowic. Odbędzie się 1 czerwca 2019 roku o godz. 14:00 na ogrodach u ks. Proboszcza. Już dziś zapraszam do współpracy w przygotowaniu tego wydarzenia.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i sobotę od godz. 17:00.

14. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za piękne udekorowanie kościoła parafialnego w Szydłowicach i za dar materialny dla kościoła parafialnego.

15. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościoły w Błotach i Dobrzyniu na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę o tę posługę proszę w kościele w Szydłowicach rodziców dzieci komunii rocznicowej.

16. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do Szydłowic na uroczystość I Komunii życzę błogosławionego tygodnia!