10.03.2019


Ze złem się nie dyskutuje. Na zło odpowiada się Słowem Bożym i modlitwą
stacja7.pl

I Niedziela Przygotowania Paschalnego

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszą nam: duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:

* DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 – w Błotach i Szydłowicach w piątek, w Dobrzyniu w czwartek,
* GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach,
* GODZINA MIŁOSIERDZIA z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

3. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.

4. Zachęcam wszystkich parafian do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

5. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 w Błotach.

6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 31 marca br.

7. Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

8. CARITAS zaprasza nas do Jałmużny wielkopostnej poprzez udział w akcji „Dar Juniora dla Seniora”. Przez okres Wielkiego Postu rezygnujemy z przyjemności i składamy ofiarę do skarbonki. Skarbonkę może otrzymać każdy. Skarbonki będą zbierane w Niedzielę Miłosierdzia.

9. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od godz. 16:00.

10. Dziękujemy rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paweł Grzegorz Szczerbik, kawaler, zam. w Brzegu, parafia Miłosierdzia Bożego i Anna Sieczka, panna, zam. w Myśliborzycach, parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza.

13. W poniedziałek 18 marca w Przychodni w Szydłowicach będzie można skorzystać z bezpłatnego badania ostrości wzroku. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja, tel. 77 412 69 82. Zachęcam do skorzystania.

14. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Franciszka Palińskiego i śp. Bronisława Drozda. Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!