14.08.2022

Słowo Boga, miłośnika pokoju, może przynieść rozłam tam, gdzie zabrakło czujności.

XX Niedziela w ciągu roku

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. Trwa miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.
  3. Intencja modlitewna na sierpień: Aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności w której żyją.
  4. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia wg porządku niedzielnego.
  5. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  6. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  7. Dziękuję Różom Różańcowym i parafianom za wspólną modlitwę w dniu fatimskim u św. Bartłomieja. Zapraszam na kolejny dzień fatimski we wrześniu.
  8. Dziś w drugą niedzielę sierpnia zbieramy ofiary na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu a jutro 15 sierpnia na budujące się nowe kościoły w Archidiecezji.
  9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  10. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 21 sierpnia prosimy:
    *w Błotach: Weronika i Tomasz Gwiżdż, Aleksandra i Damian Buczyk;
    *w Dobrzyniu dekorują nowożeńcy: Justyna i Przemek, a sprzątają: Monika i Marcin Łazaruk, Stanisław Zawadzki, Teresa i Tomasz Serwadczak, Halina Jaśkiewicz, Małgorzata i Jarosław Troczyńscy;
    *w Szydłowicach: Jadwiga i Bogdan Stojanowscy, Elżbieta i Janusz Abel, Irena i Jerzy Sinkowscy, Aneta i Andrzej Abel, Angelika i Mateusz Abel.
  11. Bóg zapłać! Za zebrane doroczne ofiary na ubezpieczenie mienia parafii w poszczególnych miejscowościach parafii.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
  13. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!