16.06.2019

Bóg jeden w Trzech Osobach. Byś i ty nie był sam

Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Uroczystość Przenajświętszej Trójcy wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Dziś w niedzielę 16 czerwca 2019 roku w 74 rocznicę przesiedleń z Kresów na Ziemie zachodnie i przybycia do Szydłowic i Dobrzynia modlimy się na Mszy św. z wszystkimi urodzonymi w Prusach i ich rodzinami.

3. Od poniedziałku do środy odbędą się spotkania formacyjne (podsumowanie roku pracy i programowanie następnego) dla całej Grupy Odnowy z ks. Stanisławem Zającem.

4. Dziękuję wszystkim, którzy trwali na modlitwie w dniu fatimskim. Zapraszam na kolejny dzień 13 lipca br.

5. W środę 19 czerwca zapraszam na Mszę Św. w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii za wstawiennictwem św. Józefa – opiekuna Najświętszej Rodziny do kościoła w Błotach o godz. 18:00.

6. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej drogami naszej parafii.

7. Ołtarze: I – przy krzyżu w Szydłowicach – przygotowują parafianie z Szydłowic, II – przy posesji p. Hortów w Myśliborzycach – przygotowują parafianie z Dobrzynia, III – przy krzyżu w Myśliborzycach – przygotowują parafianie z Błot i Leśnej Wody i IV – na górce w Myśliborzycach – przygotowują parafianie z Myśliborzyc.

8. Uroczystość rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 9:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, przy których będziemy rozważali słowo Boże. Przy IV ołtarzu – wspólna modlitwa z parafianami z Michałowic, homilia i zakończenie procesji z udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

9. Zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian: dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych, Róże Różańcowe, młodzież proszę o niesienie chorągwi, druhów strażaków proszę o niesienie baldachimu nad kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament w monstrancji i o zabezpieczenia trasy procesji, ministrantów i lektorów. Proszę o udekorowanie i przystrojenie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz wywieszenie flag. To dzień wielkiej manifestacji i świadectwa naszej wiary. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

10. Specjalny autobus przywiezie parafian z Błot o godz. 8:30, następnie z Dobrzynia o 8:40. Po procesji autobus odwiezie parafian do wszystkich miejscowości.

11. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Mały Gość dla dzieci (podwójny nr wakacyjny) i miesięcznik Nowe Życie.

13. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu w sobotę od 17:00.

14. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszam podczas Mszy św.

15. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

16. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!