17.03.2019

Przedmiotem umowy jest Ojczyzna w Niebie. Warunkiem spełnienia Chrystusowy Krzyż

II Niedziela Przygotowania Paschalnego

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez polskich misjonarzy.

3. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach:

DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 – w Błotach i Szydłowicach w piątek, w Dobrzyniu w czwartek,

GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach,

GODZINA MIŁOSIERDZIA z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

5. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

6. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Dziękuję za ofiary na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.

7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu.

8. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i 18:00 w Szydłowicach.

9. W piątek 22 marca spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio o godz. 18:00 w kaplicy na plebanii. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich zainteresowanych.

10. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od godz. 16:00.

11. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na stronie internetowej edk.org.pl.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość dla dzieci.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

* Paweł Grzegorz Szczerbik, kawaler, zam. w Brzegu, Miłosierdzia BożegoAnna Sieczka, panna, zam. w Myśliborzycach – zapowiedź druga.

* Paweł Jan Drozd, kawaler, zam. w Szydłowicach i Marta Muzaj, panna, zam. w Szydłowicach – zapowiedź pierwsza.

14. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!