27.05.2018

Przysłowia mówią, że historia to mistrzyni życia. Dzisiejsze Słowo udowadnia, jak bardzo…

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Dziś dzień rocznicowej uroczystości I Komunii Świętej dla dzieci z klasy 4 na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach. Dzieci ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo i rodziny otaczamy naszą szczególną modlitewna opieką.

3. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msza Święta w Boże Ciało o godz. 9:00 w Błotach i Procesja Eucharystyczna do kościoła parafialnego w Szydłowicach. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

4. W Boże Ciało podczas liturgii przeżyjemy V wydarzenie w ramach Programu Odnowy – Odkryjmy wspólnie wartość ŻYCZLIWOŚCI – znajdź się wśród życzliwych. Posłańcy dostarczą dziś „List do Rodzin”.

5. Zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian: dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych, Róże Różańcowe, młodzież – kandydatów do bierzmowania ze wszystkich miejscowości proszę o niesienie chorągwi, Druhów strażaków proszę o niesienie baldachimu nad kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament w monstrancji i o zabezpieczenia trasy procesji, ministrantów i lektorów. Proszę o udekorowanie przystrojenie domów i okien na trasie procesji i o wywieszenie flag. To dzień wielkiej manifestacji i świadectwa naszej wiary.Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Specjalny autobus zabierze parafian z Myśliborzyc o godz. 8:15, następnie z Szydłowic i z Dobrzynia do Błot. Po procesji autobus odwiezie parafian do wszystkich miejscowości.

6. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00.

7. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Spowiedź w piątek: w Błotach od godz. 14:30, w Dobrzyniu od godz. 16:00 i w Szydłowicach od godz. 17:30.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w domach w I sobotę m-ca od godz. 9:00 – Myśliborzyce, Dobrzyń, Leśna Woda, Błota i Szydłowice.

9. Do czwartku zapraszam codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.

10. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18:00 zapraszam zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo

11. W maju i lipcu organizowane są 2 wyjazdy do Prus k/Lwowa. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka.Podczas zbiórki do puszek na zorganizowanie wjazdu do Prus w minioną niedzielę zebrano kwotę 1062 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

13. W poniedziałek 28 maja na antenie Radio Rodzina o godz. 13:10 zostanie wyemitowana audycja radiowa o obrazie Matki Bożej z Prus znajdującym się w kościele parafialnym w Szydłowicach. Zachęcam do wysłuchania.

14. Za tydzień I niedziela m-ca, zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie kandydatów do bierzmowania na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.

15. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

* Adrian Kwapich, kawaler, zam. w Dziuplinie i Aneta Terlecka, panna, zam. w Jankowicach Wielkich  zapowiedź druga.
* Piotr Przybylski, cyw. związany, zam. w Szydłowicachi Anna Przybylska, cyw. związana, zam. w Szydłowicach  zapowiedź pierwsza.
* Gracjan Hrynczyszyn, kawaler, zam. w Szydłowicachi Patrycja Jagielska, panna, zam. w Mąkoszycach – zapowiedź pierwsza.

16. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościoły w Błotach i w Dobrzyniu na dzisiejszą niedzielę. Rodzicom dzieci komunii rocznicowej dziękuję za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła parafialnego w Szydłowicach.

17. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od go 17:00.

18. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.