11.03.2018

Siła grzechu złamała świętość ludzi. Krzyż to jedyne wyjście, jedyna droga Zbawienia. Nasz exodus

IV Niedziela przygotowania paschalnego

1. Dzisiejsza czwarta niedziela przygotowania paschalnego w tradycji Kościoła jest nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Posługę Słowa w czasie rekolekcji będzie pełnił Rafał Bendkowski OFM Conv. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Wszystkich parafian zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach, GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach, na zakończenie Mszy Św., GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

4. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świat składane podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościołów i za złożone przez nie ofiary w tym tygodniu.

6. 20 lipca 2018 roku jest zaplanowane poświęcenie odrestaurowanej Kaplicy na cmentarzu w Prusach k/Lwowa z udziałem Abpa Mieczysława Mokrzyckiego. W związku z tym wydarzeniem są organizowane dwa wyjazdy na Ukrainę do Prus i Lwowa. Pierwszy od 31 maja (w czwartek po Bożym Ciele do niedzieli) – prace porządkowe na cmentarzu w Prusach i zwiedzanie Lwowa i drugi 18 lipca na poświęcenie kaplicy. Wraz z p. Eugeniuszem Szewczukiem proszę o pomoc i zapraszam wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w tych wyjazdach: w środę 14.03. o godz. 19:00 do świetlicy w Dobrzyniu a w czwartek 15:03. o godz. 19:00 do świetlicy w Szydłowicach.

7. Przypominam o wnoszeniu stosownych opłat rocznych za groby na cmentarzach parafialnych w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu. W imieniu p. Sołtysa z Szydłowic informuję, że można będzie tego dokonać przy okazji wpłaty I raty podatkowej. W miesiącu marcu będziemy zbierać ofiary dla naszego p. Organisty. W tygodniu przedstawicie Rady Parafialnej dostarczą do rodzin koperty.

8. CARITAS zaprasza nas, by poprzez zakupienie Baranka wielkanocnego (z białej czekolady – cena 6 zł) wspomóc działalność charytatywną.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mieczysław Jankowski, kawaler, zam. w Bąkowie, par. Kucharzowice i Marta Król, panna, zam. w Błotach – zapowiedź trzecia.

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w sobotę.

12. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

13. W czwartek wieczorem odszedł z naszej parafii po wieczną nagrodę śp. Józef Szpineta z Błot. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:30 w Błotach, Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego czasu rekolekcji i dobrego tygodnia!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym!”

Niedziela – 11 marca 2018 r.

godz.   9:00 – Błota – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz. 10:30 – Dobrzyń – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz. 12:00 – Szydłowice – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek – 12 marca 2018 r. – Dzień Spowiedzi

godz. 12:00 – Dobrzyń – Spowiedź i spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ze SP

godz. 15:45 – Spowiedź
godz. 16:00 – Błota – Msza św. z nauką rekolekcyjną

godz. 16:30 – Spowiedź
godz. 17:00 – Dobrzyń – Msza św. z nauką rekolekcyjną

godz. 17:15 – Spowiedź
godz. 18:00 – Szydłowice – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Wtorek – 13 marca 2018 r.

godz. 12:00 – Dobrzyń – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz. 16:00 – Błota – Msza św. z nauką rekolekcyjną