13.09.2020

Zbrodnia i kara. I przebaczenie. Liturgia słowa mówi dziś o tym, że istnieją granice Bożego miłosierdzia…

Tydzień Wychowania – zapowiedź
Budujmy więzi – niedziela – Tydzień wychowania

XXIV Niedziela w ciągu roku

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja do października 13 dnia miesiąca w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w kolejnym dniu fatimskim u św. Bartłomieja. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 18:00. Msza Św. fatimska o godz. 20:00, na zakończenie procesja wokół kościoła.
 3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Eucharystia w naszym kościele o godz. 18:00.
 4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 6. Czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze w tym roku jest zaplanowane na piątek 18 września. Rozpocznie się nabożeństwem drogi krzyżowej na jasnogórskich walach o godz. 16:45. Następnie Msza św. w bazylice (godz. 18:30), modlitwa różańcowa (o godz. 20:15) i Apel przed cudownym obrazem o godz. 21:00. Po apelu czuwanie i o godz. 23:00 modlitwa różańcowa. Mszy św. o godz. 24:00, zamknie tegoroczne czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Ze względu na przepisy sanitarno-epidemiologiczne z każdej parafii pojedzie kilkuosobowa delegacja. Zapraszam.
 7. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.
 8. Za tydzień będziemy odchodzić uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. W sobotę w wigilię odpustu Msza św. na cmentarzu w Dobrzyniu o godz. 16:00. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 13:00. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i mieszkańców Dobrzynia.
 9. Z racji odpustu w kościele filialnym w Dobrzyniu za tydzień Msza św. w Szydłowicach o godz. 10:30.
 10. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i w sobotę.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i wrześniowy miesięcznik Nowe Życie.
 12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Danuta Drozd, Urszula i Janusz Drozd, Iwona i Szymon Król, Tomasz i Maria Drozd, Marta i Grzegorz Zuzek.
 13. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Maria Czarny, Teresa i Czesław Tomczyk, Barbara i Andrzej Załugowicz, Maria Ciąglewicz, Danuta i Stanisław Załugowicz.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Monika Majewska, panna zamieszkała w Błotach i Łukasz Andruchów, kawaler, zamieszkały w Michałowicach, zapowiedź pierwsza.
 15. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 16. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
 17. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!