10.03.2024

stacja7.pl

Bóg usuwa lęk. Dzięki temu wracamy do marzeń o przyszłości.

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją będą wielkopostne rekolekcje i dobre przygotowanie się do spowiedzi wielkopostnej.
 2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
 3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej, a dziś już chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!
 4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17:00 oraz nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 16:00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. Dzieci komunijne i młodzież, kandydaci do Bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki w Szydłowicach.
 6. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które odbędą się w naszej parafii w tym roku od czwartku do soboty, od 21 do 23 marca (przed Niedzielą Palmową).
 7. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!
 8. Przypominam o „Jałmużnie” – wielkopostnej akcji CARITASU. Są do nabycia Paschalne Baranki z białej czekolady (cena 10zł.).
 9. Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła to prawdziwa broń duchowa. Kiedy w twoim życiu wydawałoby się, że wszystko idzie nie tak i nie masz już pomysłu na wyjście z sytuacji – wypróbuj modlitwę do św. Michała Archanioła. Zaopatrz się w duchową amunicję i skutecznie walcz ze złem w swoim życiu!
 10. Zapraszam na katechezę i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy, która odbywa się w środę o godz. 19:00 w Szydłowicach. Zapraszamy!
 11. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024 r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
 13. Dziękujemy parafianom za troskę o nasze kościoły. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy parafian:
  *w Szydłowicach Beata i Andrzej Gajda, Aleksandra i Piotr Piaseccy, Jolanta i Ryszard Goclon, Justyna Gralak, Łucja i Czesław Gajda;
  *w DobrzyniuAnna i Lech Pawluk, Maria i Franciszek Bubała, Zofia i Stanisław Salak, Ewelina i Paweł Salak, Monika i Marcin Łazaruk;
  *w BłotachAgnieszka i Przemysław Świć, Alicja Jakimowska.
 14. Podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt. Również w wielkopostne niedziele możemy złożyć ofiarę na ten cel do puszki.
 15. Bóg zapłać! dla rodzin z Dobrzynia, które złożyły ofiarę na zakup nowego wzmacniacza do kościoła w Dobrzyniu, proszę o to wszystkich parafian. Do tej pory uczyniło to 103 z 161 rodzin.
 16. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie.
 17. Błogosławionego wielkopostnego tygodnia!

  Intencje na modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny od 16 do 24.03.2024 r. #21:20
 • dzień pierwszy (16 marca) – O odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków;
 • dzień drugi (17 marca) – O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną;
 • dzień trzeci (18 marca) – O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski;
 • dzień czwarty (19 marca) – O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin;
 • dzień piąty (20 marca) – O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania;
 • dzień szósty (21 marca) – O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny;
 • dzień siódmy (22 marca) – O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych;
 • dzień ósmy (23 marca) – O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej;
 • dzień dziewiąty (24 marca) – O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.