04.02.2024

W dolegliwym cierpieniu Paweł zachowuje się inaczej niż Hiob. Dlaczego?

 1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja po Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Na zakończenie zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
 4. W poniedziałek przypada wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej pobłogosławię chleb „św. Agaty”
 5. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcę poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
 6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. W tym tygodniu planuję zakończyć kolęde. Przybędziemy wraz z ministrantami z modlitwą i błogo-sławieństwem do mieszkańców:
 • Poniedziałek Dobrzyń ˃ 133 – 119 – początek godz. 15:30
 • Wtorek Dobrzyń ˃ 150 – 157 – początek godz. 17:00
 1. Podczas zbiórki do puszek na potrzeby klasztorów sióstr kaluzurowych w naszej Archidiecezji zebraliśmy kwotę 1458,50 zł. Bóg zapłać!
 2. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 3. Na niedzielną lekturę polecam: miesięcznik Różaniec, tygodnik Gość Niedzielny, dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 4. Pragnę zaprosić wszystkich parafian do udziału w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Matki Bożej Loretańskiej”. W środę, 28 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościołach do godz. 10:00.
 5. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Szydłowicach Wiesława i Modest Gogół, Paulina i Szymon Żyła, Helena i Zbigniew Drozd, Anna i Krzysztof Serwadczak, Katarzyna i Dawid Siwieccy;
  *w DobrzyniuHelena Konstanciuk, Maria Szczepaniak, Feliks Szczepaniak, Iwona i Radosław Szachnowscy, Elżbieta Szostak;
  *w BłotachMagdalena waniek, Urszula Sokołowska.
 6. Bóg zapłać! dla rodzin z Dobrzynia, które złożyły ofiarę na zakup nowego wzmacniacza do kościoła, proszę o to wszystkich parafian. Do tej pory uczyniły to 84 z 161 rodzin.
 7. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 8. Błogosławionego tygodnia!