31.01.2021

O tym, czy nasza wiara w Boga jest realna, decyduje słuchanie Jego słowa.

IV Niedziela w ciągu roku

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.
  2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.15:00, 16:30 i 18:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
  3. Jak co roku dziś wspieramy ofiarą klasztory klauzurowe w naszej Archidiecezji oraz Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Archidiecezji Wrocławskiej.
  4. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
  5. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.
  6. W pierwszy czwartek m-ca wspólnotowa Adoracja po Mszy św. w Dobrzyniu.
  7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź święta pół godziny przed Mszą Św. we wszystkich kościołach.
  8. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  9. Odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.
  10. W przyszłą niedzielę wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc luty: Za kobiety doświadczające przemocy, aby społeczność objęła je ochroną i okazywała troskę wobec ich cierpienia.
  12. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. W minioną niedzielę na pomoc dla Caritas Chorwacji zebraliśmy 1105 PLN. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.
  13. Trwa wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii.

Plan wizyty kolędowej w tygodniu (1 – 4 lutego 2021)

• Poniedziałek:  Szydłowice 38 65    – początek o godz. 14:00
  • Środa:               Szydłowice 66 90    – początek o godz. 15:00
  • Czwartek:        Szydłowice 91 128  – początek o godz. 15:00
  1. Przypominam i proszę o przestrzeganie obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu proszę następujących parafian:
    * w Szydłowicach: Cecylia i Stanisław Szewczuk, Teresa i Stanisław Mykita, Halina i Stanisław Kroczak, Maria Łukiewicz, Ewa i Włodzimierz Wolańscy,
    * w Dobrzyniu: Elżbieta i Stanisław Konstanciuk, Krystyna i Stanisław Kowalscy, Edyta i Adam Mykita, Renata i Adam Pasławscy, Bogusława i Czesław Znamiec,
    * w Błotach: Maria i Jadwiga Łupkowskie,
  1. W środę 3 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościele.
  2. W sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
  3. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  4. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
  5. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz tygodnia.