24.07.2022

Bóg nie daje tego, o co prosimy. Daje o wiele więcej.

XVII Niedziela w ciagu roku

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne.
 2. Dziś rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Tradycyjnie ofiarą „1gr za 1km” szczęśliwej podróży wesprzemy misjonarzy w zakupie środków transportu. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 3. W poniedziałek, 25 lipca, przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
 4. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który we wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
 5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa.
 6. Intencja modlitewna na lipiec: W intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
 7. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 31 lipca prosimy:
  *w Błotach: Bernadeta i Zdzisław Fiałka, Genowefa i Edward Jarosz;
  *w Dobrzyniu: Anna i Mirosław Pasławscy, Agnieszka i Grzegorz Serwadczak, Czesława i Mieczysław Bireccy, Danuta i Zbigniew Załugowicz, Sabina i Marcin Kołtowscy;
  *w Szydłowicach: Halina i Ryszard Brzeziccy, Urszula i Krzysztof Chrzanowscy, Bożena i Stanisław Kowalkowscy, Anna i Łukasz Sinkowscy, Wiesława i Modest Gogół.
 8. Na niedzielną i wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 9. Trwają zapisy na 42. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi pójdą pod hasłem: „Chrystus naszym pokojem”. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. 2 sierpnia o godz. 6:00 w katedrze wrocławskiej, a zakończy 10 sierpnia o godz. 11:00 wspólną Eucharystią na wałach jasnogórskich. Chętni mają możliwość zapisów w parafiach, online lub osobiście w biurze pielgrzymkowym przy ul. Bujwida w dniach od 30.07 do 1.08.2022 w godz. Od 11:00 do 17:00. Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, przewidziana jest opcja jedno lub kilkudniowa. Więcej informacji na stronie: pielgrzymka.pl
 10. We wtorek 2 sierpnia przybędą do nas Pielgrzymi w Pielgrzymce z Legnicy na Jasną Górę. O godz. 9:45 pielgrzymi odprawią Mszę Św. w kościele w parafialnym w Szydłowicach, a następnie odpoczynek na obiad w ogrodach parafialnych. W imieniu pielgrzymów i własnym zwracam się z prośbą do wszystkich parafian, druhów strażaków – tak jak w minionych latach – o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów.
 11. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.
 13. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!