09.10.2022

stacja7.pl

Prawdziwe cuda nie dzieją się tam, gdzie widzimy spektakularne wydarzenia.

XXVIII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
 2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja do października 13 dnia miesiąca, są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w kolejnym dniu fatimskim u św. Bartłomieja – ostatnim w tym roku. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca od godz. 18:00. Msza Św. fatimska o godz. 20:00, na zakończenie procesja z figurą MB Fatimskiej ze światłami wokół kościoła. Intencje modlitewne spisujemy na kartkach i składamy przed modlitwą różańcową.
 3. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 17:00 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
 4. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
 5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:00.
 6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 7. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. W tym roku do spowiedzi i Komunii św. przygotowania rozpoczęło 15 dzieci. Dzieci komunijne gromadzą się na różańcu w każdy piątek w Szydłowicach o godz. 17:00.
 8. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii.
 9. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce ma miejsce doroczne liczenie wiernych (dominicantes i comunicantes) dla Urzędu Statystyki Kościoła.
 10. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Błotach: Justyna i Paweł Kowalczyk, Marta i Mieczysław Jankowscy;
  *w Dobrzyniu: Bronisława Parkoła, Józefa i Edward Paczos, Paulina Paliwoda, Weronika i Grzegorz Kuriata, Danuta Furgała;
  *w Szydłowicach: Ewa i Włodzimierz Wolańscy, Maria i Andrzej Mykita, Halina i Stanisław Nowotarscy, Ewa i Andrzej Nowotarscy, Anna i Grzegorz Kilański.
 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.
 14. W tym tygodniu przeszła do wiecznej ojczyzny śp. Irena Pytel (82 l., Szydłowice). Niech wszechmogący Bóg przebaczy jej grzechy, aby mogła radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.
 15. Błogosławionego tygodnia!