15.09.2019

Ojciec będzie zawsze czekał, wypatrywał nas z daleka. To właśnie jego miłosierdzie: absolutna gorliwość w poszukiwaniu czegoś najcenniejszego, co mu się zgubiło, ukochanego syna, umiłowanej córki

XXIV Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmujemy tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. W naszej parafii przeżywamy dziś 12 wydarzenie ewangelizacyjne: Konieczność współpracy w duszpasterstwie.

3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcam do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. Ofiarą wspieramy dziś Radio i TV Rodzina.

4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszam w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18:00.

5. W piątek 20 września w święto św. Mateusza i Ewangelisty wyruszamy na Pielgrzymkę Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 13:30. Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

6. Za tydzień będziemy odchodzić uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. W sobotę w wigilię odpustu Msza św. na cmentarzu w Dobrzyniu o godz. 16:00. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 13:00. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich mieszkańców Dobrzynia.

7. Z racji odpustu w kościele filialnym w Dobrzyniu za tydzień Msza św. w Szydłowicach o godz. 9:00 a w Błotach o godz. 10:30.

8. Dziękuję Różom Różańcowym i parafianom, którzy w miniony piątek trwali na modlitwie w dniu fatimskim w naszej parafii. Zapraszam już dziś za miesiąc 13 października na ostatni w tym roku dzień fatimski.

9. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitewnej pamięci.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość.

12. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.